Svadobné šaty

Pri výbere svadobných šiat pre seba i pre ženícha by ste sa nemala riadiť len svojim osobným vkusom, ale aj štýlom svadby (vonkajšie, zámocká, v kostole), jej veľkosťou, miestom, kde sa koná a tým, čo všetko hodláte v deň svadby podniknúť. Hlavnou zásadou svadobného šiat ženícha i nevesty je ladiť k sebe.

Pred výberom svadobných šiat si ujasnite, či budete chcieť šaty šité na mieru, kúpené alebo zapožičané a stanovte si sumu, ktorú do nákupu šiat hodláte investovať. Rozhodne sa vám ale neoplatí šetriť. V deň D vášho života sa chcete predsa cítiť báječne a byť obdivovaná.Je tiež veľmi dôležité, aby k sebe nevesta a ženích ladili. Ak je nevesta o veľa menší ako ženích, mala by si vziať vyššie podpätky a nechať si na hlave vytvoriť vyššiu účes, napr drdol. Opticky predlžuje tiež dlhšiu kytice a splývavé (nie široké) svadobné šaty. Žena rovnako veľkého alebo menšieho snúbenca si môže dovoliť viac sa odhaliť a vziať si na seba širšiu sukňu, čím sa bude opticky zmenšovať. Postavu korpulentnejších dám zužuje splývavá dlhá sukňa, drobná, útla žena si môže dovoliť sukňu širokú.

SVADOBNÉ OBLEČENIE PRE NEVESTY

Pravidlo pri výbere svadobných šiat znie: V jednoduchosti je krása. Čím ozdobnejšie je látka, tým jednoduchšie by mal byť strih a spracovanie. V chladnejšom ročnom období patrí ku svadobným šatám tiež rukavice, klobúky a podobné doplnky. Podľa tradície si smie nevesta len raz za život obliecť dlhé biele svadobné šaty a biely závoj. Svadobné šaty nemusia byť nutne biele, moderné sú aj jemné odtiene modrej, ružovej či marhuľové. Ku svadobným šatám musí ladiť aj účes, make-up, ozdoby a doplnky.

Vybrať z nepreberného množstva svadobných šiat tie najlepšie je naozaj ťažké. Prácu vám uľahčia sestra či kamarátka, ale konečné rozhodnutie je na vás. Hovorí sa, že ženích by pred svadbou svadobné šaty vidieť nemal (prináša to smolu), ale ak si myslíte, že vám poradí najlepšie, poverám neverte.

Tipy štylistky :Ak je nevesta bledý typ, nemala by si vyberať čisto biele šaty (oživí ju skôr krémové, broskyňové či inak zafarbené v teplých farebných tónoch – nie v modrej!).Ak je nevesta drobné štíhlej postavy, nemali by sa na ich šatách vyskytovať veľké vzory ani veľké ozdoby.Nevesty malé plnšie postavy by nemali voliť príliš naberané a široké sukne, opticky predlžujú splývavé šaty so sukňou v tvare A.Vysoké silné nevesty by sa mali vyvarovať naberaným rukávom a výraznému zdobenie. Živôtik šiat by mal byť strihaný v páse do špičky alebo rovno pod prsiami.

LÍČENIE A SVADOBNÝ ÚČES

Je veľmi dôležité, aby ste si pred svadbou vyskúšala ako svadobný účes, tak svadobné líčenie, aby ste presne vedela, čo Vás vo svadobný deň v tomto smere čaká. Vo svadobný deň nie je na skúšanie čas, všetko musí byť vopred vyskúšané a naplánované. Aj Vaša krása, ktorá bude v tento jedným z pilierov vašej pohody.

Reklamy