Šaty požičiať alebo kúpiť?

Šaty si môžete nechať ušiť na mieru priamo pre Vás, kúpiť hotový model alebo požičať v požičovni. Požičané šaty – na prvý pohľad najjednoduchšie a najlacnejšie variant, ale … prejdete niekoľko požičovní, zistíte, že ponuka v salónoch je rôzna. Nájdete krásne nové modely z kvalitných látok, ale za primerane vyššiu požičovné. Často sa stretnete s modelmi, ktoré už boli mnohokrát požičané. Suma, ktorú za ne zaplatíte je síce nižšia, ale šaty podľa toho vyzerajú. Ak si zarezervujete šaty niekoľko mesiacov alebo trebárs aj pol roka vopred, počítajte s tým, že za tú dobu budú ešte niekoľkokrát požičané a až príde rad na Vás, môžete byť ich ošúchaným vzhľadom rozčarovaná.

Ďalšiou možnosťou je nechať si svadobné šaty ušiť. Získate tým nové svadobné šaty, ktoré boli ušité iba pre Vás. Šaty Vám dokonale pristanú, budú ušité na Vaše miery. Šaty budu vyzerať presne podľa Vašej predstavy, pretože vy si poviete čo sa Vám páči a vyberiete si ich dizajn.  Navyše sú to Vaše vlastné svadobné šaty. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, odporúčame navštíviť špecializovaný svadobný salón Renky v Košiciach na Rooseveltovej 6, kde Vám svadobné šaty ušijú presne podla Vašich požiadaviek.

Vlastné šaty – len s nimi si môžete naplno vychutnať svoj svadobný deň. Nemusíte mať obavy, či rezervácie klapne (že napríklad nevesta pred Vami Vaše vybrané šaty nedopatrením nezničila), či model z požičovne bude vo Váš svadobný deň vyzerať tak dobre, ako keď ste si ho vyberala. Nemusíte sa prezliekať na svadobnú hostinu, nemusíte nič vracať a strachovať sa, aby ste šaty nezničil. Vaše svadobné šaty Vám zostanú spolu s videom a fotografiami ako krásna spomienka na Váš jedinečný svadobný deň. A ak budú Vaše šaty v štýle veľké večerné róby, môžete si v nich užiť nejeden ples a pripomínať si tak svoj svadobný deň.

AKÉ DOPLNKY?

Skoro každé svadobné šaty majú na sebe nejaké výšivky, kamienky, lesklé korálky. Podľa týchto detailov sa potom vyberá šperk.

Spanielsky svadobny zavoj

Svadobný závoj španielsky

Ako doplnok je možné potom použiť závoj, ktorý by mal svojím štýlom ladiť so šatami, alebo jemnejšie ozdoby do vlasov, ako treba korunka, čelenka, sponky v tvare kvietkov alebo trblietavé. Je dobré sa o tom poradiť so svojou kaderníčkou, pretože práve ona má určite veľa skúseností s účesom aj jeho zdobením pre svadobný deň. Nezabudnite ani na také detaily, ako sú napríklad náušnice, hodinky, rukavičky, drobná kabelka, kytice. To všetko musí ladiť so šatami a celkovým štýlom, ktorý si nevesta zvolí.

…. viac o svadobných doplnkoch nájdete aj v tomto článku : svadobné doplnky

Reklamy