Doplnky ku svadobným šatám

Svadobný závoj

Svadobný závoj sa nosí v troch rôznych dĺžkach: krátky na ramená, stredne dlhý do polovice chrbta alebo dlhý až na zem. Môže byť zdobený stužkou, korálky alebo výšivkou. Svadobný závoj dnes nie je podmienkou, ale len doplnením vzhľadu nevesty.

závoj

závoj

Svadobná vlečka

Svadobná vlečka sa hodí hlavne k veľkým obradom a svadby v kostole. Praktickejšie sú zapínacie alebo krátke vlečky. Dlhé vlečky sa užívajú ku svadbám vo veľkých priestoroch. Vlečku môžu niesť družičky, samonosná vlečka potrebuje pred vstupom do obradnej siene len trochu upraviť.

Svadobná obuv

Štýl svadobné obuvi by mal zodpovedať štýlu svadobných šiat. Tvar špičiek obuvi má byť rovnaký ako tvar dekoltu svadobných šiat, a čím väčšia je dekolt, tým vyššie podpätky. Aby si nohy na nové topánky zvykli, chodievajte v nich chvíľu doma, skrátka si ich zošliapne.

Bielizeň

Úlohou spodného prádla je skryť nedostatky a vyzdvihnúť prednosti. Ak ste si vybrala svadobné šaty s hlbokým výstrihom, vyberajte si push-up podprsenky. Farba bielizne by mala byť podobná farbe pokožky, neodporúča sa však čisto biela! Hlavné je ale jeho pohodlnosť. Predsa len v ňom strávite celý deň.

Pančuchy

Tiež farba pančúch by mala ladiť s farbou šiat. Noste vždy pri sebe jeden pár pančúch navyše, počas nosenia sa môžu ľahko roztrhnúť a Vy by ste sa zbytočne stresovala kvôli maličkosti. Alebo vyskúšajte tzv pančuchy v spreji. Obľúbenou tradíciou je, že ženích alebo svedok počas hostiny zbaví nevestu podväzkového pásu a vydraží ho.

Svadobná bižutéria a svadobné prstene

Svadobné šperky by nemali zostať opomenuté a mali by byť čerešničkou na torte vo výzdobe nevesty. Svadobné prstienky sú korunou celého svadobného obradu. Všeobecne platí, že v tento deň by nemali mať ženích ani nevesta na rukách žiadny prsteň okrem zásnubného noseného na pravej ruke. Nosí sa nielen zlaté a strieborné šperky, ale aj jednoduchá bižutéria, kamienkové náhrdelníky a podobne.

Reklamy